Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

"До Бога через Батьківщину ".
III Всеукраїнське військове паломництво

Під гаслом «До Бога через Батьківщину» відбулося Третє всеукраїнське військове паломництво до Марійського чудотворного центру в с. Зарваниця, що на Тернопільщині. Плановий захід МО разом з Департаментом Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України було розпочато 17 вересня і тривало протягом двох днів.

Просити для України і українського війська особливих ласк у Бога за посередництвом Пресвятої Богородиці у паломництві взяли участь не тільки представники Міністерства оборони та різних формувань Збройних сил України, а також іноземні паломники: монсеньйор Йоахим Сімон (Німеччина) та ієрей Богдан Міщишин (Польща), що очолюють у своїх країнах структуру військового капеланства, з якими і обмінюємося досвідом в цій галузі.

Цього року в паломництві взяли участь також і представники ВМС ЗСУ м. Севастополя: представники Навчального центру, курсанти Військово-морського коледжу старшинського складу Академії військово-морських сил ім. П.С. Нахімова та представники СОУ м. Севастополь, зокрема голова Севастопольської організації «Спілка Офіцерів України», капітан першого рангу Василь Касюк та його заступник, капітан другого рангу Тимур Баротов.

До паломництва з південних регіонів прилучилися також і інші військові капелани Одесько-Кримського екзархату, зокрема військовий капелан для ВМС ЗСУ ієрей Олександр Смеречинський (м. Одеса) з військовослужбовцями за контрактом ВЧ АА 2238 що на базі штабу Західної бази ВМС Збройних Сил України, та настоятель парафії Покров Пресвятої Богородиці (м. Євпаторія), протоієрей Богдан Костецький з офіцерами та військовослужбовцями строкової служби зенітно-ракетного полку військової частини А- 4519".

Учасники цьогорічного паломництва духовно єднаючись мали можливість пережити багато хвилюючих спільних хвилин, які лучили людські серця молитвою у Божественній літургії, молебні до Зарваницької Богоматері перед чудотворною іконою, панахиді за загиблими, що захищали свою Батьківщину та тими, що загинули при виконанні службових обов’язків, роздумах під час Хресної дороги, в ході зі свічками та молитовних нічних чуваннях при ватрі. А також мали можливість бути присутніми та насолоджуватися співом та музикою учасників заходу Ансамблю пісні і танцю ЗСУ, оркестру, вокального ансамблю «Орфей».

Усе це дало позитивний заряд усім паломникам для того, щоб наступного року бажаючі знову змогли відвідати Марійське чудотворне місце, випрошуючи Божі ласки та сили у важкому, повсякденному служінні, захищаючи кордони своєї Батьківщини – України.

Хода до місця відкриття Третього всеукраїнського військового паломництва під гаслом "Через Батьківщину до Бога".

 

Настоятель храму ієрей Володимир Топоровський разом з військовими капеланами при храмі Покрова Пресвятої Богородиці та Пресвятої Трійці (де знаходиться для почитання чудотворна ікона Зарваницької Матері Божої) вітає єпископів Василя Семенюка, єпарха Тернопільсько-Зборівського та єпарха Сокальсько-Жовківського, військового єпископа Михаїла Колтуна, керівника Департаменту Патріаршої Курії Української Греко-Католицької Церкви у справах душпастирства силових структур України.

Панахида та покладання квітів біля символічного пам’ятника Україні, при якому молилися за усіх полеглих хто віддав своє життя за волю і незалежність України та при виконанні службових обов’язків.

Світлина перед коронованою Зарваницькою Богородицею учасників паломництва представників ВМС ЗСУ.

Далі

Адміністрування - Микола Владзімірський